اخبار  |  25 تیر 1397

راه اندازی سومین تیم سیار توانبخشی ویزیت در منزل ضایعه نخاعی در بندرعباس

سومین تیم سیار توانبخشی ویزیت در منزل، ضایعه نخاعی در بندرعباس با حضور مدیر کل و مسئولان بهزیستی و مدیران انجمن ضایعات نخاعی هرمزگان به مناسبت هفته بهزیستی فعالیت خود را آغاز نمود .
در حال حاضر انجمن ضایعات نخاعی هرمزگان دارای سه تیم سیار توانبخشی شرق ، غرب و جنوب می باشد که با عقد تفاهم نامه با اداره کل بهزیستی هرمزگان راه اندازی شده است و وظیفه آن آموزش و ارائه خدمت در منزل به منظور توانمندسازی و آشنایی با نحوه مواجهه با معلولیت ضایعه نخاعی می باشد و ۲۰۰ نفر از افراد دارای معلولیت ضایعه نخاعی در شهرستان بندرعباس از این طرح بهره مند می باشند .
هر یک از این تیم ها شامل مددکار ، پرستار ، پزشک ، روانشناس و فیزیوتراپیست می باشد.
در آغاز مراسم راه اندازی تیم سیار توانبخشی آقای غلامحسین رنجبر ضمن قدردانی از تلاش بی دریغ تیم سیار توانبخشی برای خدمات دهی بهتر به افراد دارای معلولیت گفت سازمان بهزیستی تمام تلاش و حمایت خود را از تیم های تخصصی خواهد کرد تا بهتر از قبل به افراد دارای معلولیت خدمات رسانی کنند .
در آیین شروع به کار این تیم آقای بهزاد رحیمی مدیر اجرایی انجمن ضایعات نخاعی اعلام نمودند طرح تیم سیار توانبخشی ویزیت در منزل ضایعه نخاعی یکی از بهترین خدمات سازمان بهزیستی کشور از نظر کیفی می باشد . رحیمی گفت در استان هرمزگان ۴۵۰ نفر افراد دارای معلولیت ضایعه نخاعی وجود دارد که تنها ۲۰۰ نفر در بندرعباس و ۴۰ نفر در میناب از خدمات این تیم ها بهره مند میباشند و برای بهره مندی تمامی معلولین ضایعه نخاعی نیازمند ۴ تیم دیگر می باشد . امیدواریم با مساعدت مدیر کل بهزیستی هرمزگان اعتبار لازم جهت راه اندازی این تیم ها خصوصاً در مناطق کمتر توسعه یافته تامین گردد.
البته در کوتاه مدت میتوان از سایر برنامه های سازمان به ویژه برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه که برای ارائه خدمات به معلولین در مناطق کمتر توسعه یافته راه اندازی شده کمک گرفت .

WhatsApp Image 2018-07-15 at 10.58.35 PM

WhatsApp Image 2018-07-15 at 10.59.13 PM (1)

WhatsApp Image 2018-07-15 at 10.58.49 PM

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + شش =